دکتر فیش در تهران چه می کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شیوه درمانی

در این شیوه درمانی، ماهی های درمانگر به بیمار کمک می کند تا در زمان مشخصی که به طور معمول 30 روز است، بر بیماری خود غلبه کند یا شدت بیماری را کنترل کرده و آن را مهار کند.
 

ماهی درمانی یکی از شیوه های طبیعی درمان بیماری های پوستی است که در سال های اخیر برای درمان بعضی بیماری ها ازجمله آسیب های پوستی یا کاهش استرس از آن استفاده می شود که اولین بار در ترکیه توسط درمانگران طب سنتی این کشور برای درمان بعضی بیماری های پوستی مانندپسوریازیس مورد استفاده قرار گرفت.

این شیوه درمانی اگرچه هنوز آن طور که باید و شاید در جهان شناخته شده نیست، اما امروزه در بسیاری از کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین، تایلند، ترکیه و حتی بعضی کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد و کلینیک های ویژه ای برای ماهی های درمانگر تاسیس شده که مردم با مراجعه به این کلینیک ها می توانند از ماهی های درمانگر برای بهبود و تسکین دردها و بیماری شان کمک بگیرند.

درمان کوچک یا بزرگ

بیمار پس از ورود به مرکز درمانی و معاینه و بررسی توسط پزشکان و متخصصان برای استفاده از حوضچه ها آماده می شود. در حقیقت این بسته به تشخیص متخصص و نوع نیاز مراجعه کننده دارد که از حوضچه های کوچک یا بزرگ برای درمان بیماری اش استفاده کند. به عنوان مثال اگر فرد تنها برای از بین بردن زبری پوست پا به این مرکز مراجعه کرده است، می تواند از حوضچه های کوچک استفاده کند. به این ترتیب که لبه حوضچه می نشیند و ماهی های کوچک اطراف پای او حلقه می زنند و از سلول ها و بافت های مرده پوست تغذیه می کنند اما در شیوه دیگر بیمار به طور کامل درون حوضچه های بزرگ قرار می گیرد و تمام بافت های سلولی مرده اش توسط ماهی های درمانگر خورده می شود.

در این روش بیمار قبل از استفاده از حوضچه های ماهی لازم است بدن خود را شست و شو دهد و با کمک مواد ضدعفونی کننده ای که دراختیارش قرار می گیرد به طور کامل خود را بشوید. خوشبختانه در سال های اخیر استفاده از شیوه های طبیعی درمانی ماهی گاراروفا معروف به ماهی درمانگر در بعضی کلینیک های درمانی و بهداشتی کشور به منظور درمان یکسری بیماری های پوستی و پاکسازی عمومی پوست و بافت های مرده رایج شده است.

دروغ هایی که نباید جدی بگیرید

گاهی برخی تبلیغاتی که درباره سالن های اسپا و اثرات درمانی ماهی های گاراروفا ارائه می شود اغراق آمیز و باور نکردنی است. مثلا در برخی از این تبلیغات ذکر شده که ماهی های گاراروفا می توانند به درمان انواع سرطان، برخی بیماری های مفصلی، میگرن و تسکین برخی سردردها کمک کنند، در حالی که مهم ترین ویژگی این ماهی ها در پاکسازی پوست، جمع آوری سلول های مرده و از بین بردن بافت های مرده و فرسوده پوست است.

این ماهی ها بیشترین تاثیر را در بهبود سلامت پوست و درمان برخی اختلال های پوستی دارند؛ مثلا در درمان برخی خشکی ها، خشونت ها پوستی و آسیب های پوستی این شیوه موثر است. اما استفاده از این شیوه به منظور درمان نیازمند نظارت و مشورت با متخصص طب سنتی و یک کارشناس آشنا با این شیوه درمانی است. ضمن اینکه استفاده از استخرها و حوضچه هایی که بیماران از آن استفاده می کنند شرایط نگهداری متفاوتی دارند و چگونگی ضدعفونی کردن آنها باید با نهایت دقت و نظارت ویژه انجام شود تا استفاده از این شیوه به منظور درمان خود به عاملی برای ابتلا به بیماری های دیگر تبدیل شود.

این ماهی ها درد ندارند

ماهی های درمانگر گاراروفا در حقیقت ماهی های کوچک سه تا چهار سانتی متری هستند که رنگی طلایی و قهوه ای دارند. این ماهی های کوچک دندان ندارند اما می توانند به راحتی با دهان کوچک خود پوست های زاید و بافت های مرده سلولی پوست را از لایه رویی پوست جدا کنند. این ماهی ها از سلول ها و بافت های مرده پوست تغذیه می کنند و به این ترتیب علاوه برآنکه تغذیه می شوند به بیمار کمک می کنند تا بر بیماری خود غلبه کند. زیستگاه این ماهی های کوچک در رودخانه های ترکیه، سوریه، عراق و ایران است و امروزه علاوه بر این کشورها و بسیاری از کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره، تایلند و چین بسیاری از کشورهای اروپایی مانند انگلیس هم از این ماهی درمانگر استفاده می کنند به طوری که در کشور انگلیس بیش از 280 مرکز ارائه خدمات درمانی و زیبایی ماهی درمانگر وجود دارد.

این نکته را جدی بگیرید

بعضی مراکز نظارتی – بهداشتی در جهان بر این باورند که استفاده از ماهی های درمانگر یا همان ماهی های گاراروفا باید در شرایط ایمنی و بهداشتی خاصی صورت بگیرد. به این معنا که این ماهی های درمانگر در صورتی که در شرایط نامناسب نگهداری شوند، ممکن است خودشان عاملی برای انتقال تعدادی از بیماری های پوستی یا بیماری های عفونی به مردم باشند چرا که این ماهی ها با جویدن بافت های مرده و سلول های سطحی پوست و اعضای بدن به درمان آنها کمک می کنند و استفاده از این ماهی ها برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مناسب نیست و ممکن است مشکل ساز باشد، بنابراین افراد باید در انتخاب مراکزی که خدمات درمانی ماهی درمانگر را ارئه می دهند، بسیار دقت کنند تا بتوانند از ابتلا به بیماری های عفونی پیشگیری کنند. در حقیقت بیماران باید به این نکته دقت کنند که آب حوضچه و ماهی های درمانگر پس از ارائه خدمات به بیماران به ویژه بیماران مبتلا به بیماری های عفونی خاص حتما عوض شود.

به جای درد قلقلک سراغ تان می آید

شاید برای بسیاری از مردم سخت باشد که لبه یک حوضچه بنشینند و پاهای شان را دراختیار گروهی از ماهی ها قرار دهند تا آنها سلول ها و بافت های مرده پوست شان را بخورند. احتمالا برخی مردم این شیوه را ترسناک و شیوه ای توام با درد بدانند اما باید خیال آنها را آسوده کنیم که در شیوه درمانی ماهی های درمانگر، بیمار به هیچ عنوان دردی احساس نمی کند. در این شیوه متناسب با نیاز بیمار و تشخیص پزشک، بیمار از یکی از حوضچه های ماهی های درمانگر در سایز کوچک، متوسط و بزرگ استفاده می کند. شاید پذیرش ماهی های بزرگ که در اطراف بدن انسان حلقه می زنند مشکل باشد و بیمار در روزهای اول احساس آرامش نکند اما به مرور به حضور ماهی ها عادت می کند، ضمن اینکه در این شیوه درمانی ماهی ها اصلا علاقه ای به بافت های سالم بدن ندارند و تنها سراغ سلول های مرده می روند. با جدا کردن این سلول از سطح پوست بدن بیمار تنها سوزشی اندک و بسیار خفیف در برخی نقاط ممکن است احساس کند.

لایه برداری به کمک ماهی

یکی از قابلیت های ماهی های درمانگر از بین بردن خشونت پوست و زبری های ایجاد شده در سطح پوست بدن است. این ماهی ها بهترین روش را برای از بین بردن خشونت پوست به ویژه در ناحیه پاشنه و کف پا دارند و به راحتی می توانند با مصرف سلول های مرده یک لایه برداریاساسی و مناسب از سطح پوست انجام دهند و به این ترتیب خشونت موجود در پوست را درمان کنند. امروزه در بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات ماهی درمانگر برای لایه برداری از سطح پوست و پدیکور از این شیوه درمانی استفاده می کنند؛ شیوه ای که با استقبال بسیاری از مردم در سراسر جهان روبرو شده است.

این ماهی کک و مک را می جود

امروزه بسیاری از درمانگران شیوه های طبیعی از ماهی درمانگر برای از بین بردن و درمان کک و مک های پوستی استفاده می کنند. این شیوه که در بسیاری از مراکز درمانی مرسوم است در مدت زمان کوتاهی به یکی از شیوه های درمانی موفق برای درمان و بهبود بعضی بیماری ها و عوارض پوستی در کشورهای آسیایی تبدیل شده است. در این شیوه فرد درون حوضچه ای قرار می گیرد که در آن ماهی های گاراروفا قرار دارند. به این ترتیب ماهی ها با جویدن بافت ها و پوست های مرده سطح پوست در زمانی کمتر از دو ماه به بیمار کمک می کنند تا بر این مشکل غلبه کند. در این روش بیمار نیازمند است تا روزی 20 دقیقه درون این حوضچه قرار گیرد و بافت های سلولی مرده پوستش را دراختیار ماهی های درمانگر قرار دهد.

پاکسازی حوضچه های درمانی

ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که حوضچه های ماهی های گاراروفا چگونه ضدعفونی می شوند و در صورتی که فردی از این حوضچه ها استفاده کرد این حوضچه ها چگونه برای فردی دیگر با بیماری دیگر آماده می شود؟ کارشناسان این شیوه درمانی برای ضدعفونی کردن حوضچه ها مواد شست و شو دهنده خاصی دارند که پس از بیرون آمدن بیمار، به آب حوضچه اضافه می کنند. آنها سپس با کمک اشعه ماورای بنفش برای از بین بردن ویروس ها، باکتری ها، عرق و خون موجود در آب تلاش می کنند ضمن اینکه این کارشناسان از یک فیلتر قوی برای جدا کردن و از بین بردن غذا و فضولات ماهی ها و تصفیه آب استفاده می کنند تا بتوانند در شرایط بهتری به ارائه خدمات درمانی به بیماران و مراجعان شان بپردازند.

درباره ما

ایران فیش اسپا

تولید تخصصی یونیت های فیش اسپا 

طراحی و اجرای سالن های فیش اسپا

پشتیبانی مداوم و طولانی مدت

ارسال به تمامی نقاط کشور

شماره تماس: 02166389638 -- 02166389639

شماره موبایل: 09126027507

 

Google Maps

تماس با ما

  • دفتر نواب : تهران- خ سلسبیل بالاتر از سپه ک صرافی زنجانی پ 36
  • iranfishspa@gmail.com
  • موبایل: 09126027507
  • دفتر نواب : 02166389638 -- 02166389639

ساعات کاری

  • شنبه تا پنجشنبه 9 تا 17

Search