دکترفیش|راهنمای خرید ماهی دکترفیش

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راهنمای خرید ماهی دکترفیش

چطور ماهی اصیل دکترفیش را شناسایی کنیم؟ 

چطور می توان ماهی دکترفیش مالزی را از تایلندی یا ایرانی تشخیص داد؟

دکترفیش چیست؟

دکترفیش یا گاراروفا یک ماهی از تیره لجن خواران است. این ماهی با مکیدن پوست مرده باعث تجدید لایه های پوست و درمان برخی بیماری هایی نظیر پسوریازیس و اگزما می شود. ماهی دکترفیش در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان یک جاذبه گردشگری نیز استفاده می شود. کشورهایی نظیر تایلند و مالزی از این جاذبه به نحو احسنت استفاده می کنند بطوریکه سالانه میلیون ها دلار جذب درآمد گردشگری دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه خرید ماهی دکترفیش و نکاتی که در خرید ماهی دکترفیش مهم هستند آشنا کنیم. 

انواع ماهی دکترفیش

دکترفیشی که در بازارهای ایران موجود است چندین سرمنشا می دارد. در ادامه می توانید انواع ماهی وارداتی دکترفیش و پرورش یافته در ایران را مشاهده کنید.

1- ماهی دکترفیش وارداتی از مالزی

2-ماهی دکترفیش وارداتی از تایلند

3- ماهی دکترفیش مالزی یا تایلند اما پرورش یافته در ایران

4- ماهی ایرانی 

همانطور که می دانید به دلیل پرورش صحیح و سرمایه گذاری های انجام شده بهترین نوع ماهی دکترفیش در کشور مالزی پرورش داده می شود. این نوع از ماهی تلفات بسیار پاییینی دارد و ولع بسیار زیادی در خوردن پوست. بنابراین اگر شما صاحب سالن های فیش اسپا هستید یا به تازگی یونیت دکترفیش خریداری کرده اید قطعا به دنبال این نوع از ماهی دکترفیش خواهید بود.   این تقسیم بندی می تواند ذهنیت شما را در خرید ماهی آماده کند اما متاسفانه تشخیص اصل بودن ماهی بسیار سخت است، بنابراین نمی توان سرمنشا ماهی را تشخیص داد و شاید تنها راه یافتن فروشنده معتبر باشد. قیمت ماهی دکترفیش مالزی معمولا دوبرابر دیگر اقسام این ماهی است. اما همیشه نمی توان به قیمت فروشندگان اطمینان کرد. برای این منظور پیشنهاد می شود حتما از فروشنده هایی که حداقل جا و مکان فروش و سابقه خوبی دارند خرید کنید.

دیگر انواع ماهی دکترفیش مانند ماهی وارداتی از تایلند نیز خوب است. اما تفاوت آن با ماهی دکترفیش مالزی مانند تفاوت ساخت وسایل الکترونیکی ژاپن و چین است. این مثال شاید ذهن شما را در خرید ماهی دکترفیش بسیار آماده کند. 

ماهی های ایرانی دکترفیش اکثرا از رودخانه ها یا برکه های کشور خودمان گرفته می شوند. همانطور که از محل زندگی آن ها پیداست این نوع از ماهی دکترفیش آمادگی زندگی در آکواریوم های شیشه ای را ندارد. ماهی دکترفیش ایرانی نیازمند محیط های رودخانه ای برای زیستن است و اقدامات لازم برای تغییر شرایط بیولوژیکی این تیره از ماهی دکترفیش انجام نشده است. دمای محیط این نوع از ماهی نیز متغییر است و برای برخی از آن هابسیار گرم می باشد. بنابراین اگر به فکر درآمدزایی از ماهی دکترفیش هستید باید با دقت فراوان به دنبال ماهی دکترفیش باشید. چرا که ماهی در کسب درآمد از دکترفیش نقش اصلی را بازی می کند. 

با توجه به این که صاحبان کسب و کار دکترفیش برخی اوقات تن به خرید ماهی های ارزان تر می دهند باید این نکته را توجه داشته باشند که ممکن است هزینه کمتر شما به تلفات بالای ماهی منجر شود که نتیجتا از دست رفتن کل سرمایه را ناشی خواهد شد. اما خرید نوع اصل ماهی دکترفیش حتی به قیمت بیشتر می تواند ارزش خود را در ادامه کسب و کار فیش اسپایی شما نشان دهد. 

سایز ماهی دکترفیش 

سایز انواع ماهی ها معمولا با اندازه بدن آن ها مشخص می شود. این نوع از اندازه گیری در بازار بین المللی همانند شکل زیر به استفاده از ظرف های مدرج تعیین می شود. در اندازه گیری ها بعضا طول بدن ماهی با باله و دم یا بدون آن ها درج می شود و اما در بازار ایران اندازه های ماهی زینتی  با بند انگشت مشخص می شود! 

 

سایز ماهی دکترفیشسایز ماهی دکترفیش وارداتی از مالزی معمولا در تک سایز صادراتی هستند. اندازه بین 2 تا 3 سانتیمتر یا اصطلاحا یک و نیم بند انگشت. اما برخی اوقات سایزهای بزرگ تر هم از مالزی صادر می شوند. دو بند انگشت یا 3 تا 4 سانتیمتر اما همانطور که می دانید سودآوری بزرگ تر کردن این نوع از ماهی برای صادراتشان بصرفه نخواهد بود. بنابراین اندازه های بزرگ تر یا قیمت های گزافی دارند یا اصالت ندارند. امیدوارم این مطلب بتواند سوالاتی که در ذهن شما برای خرید ماهی دکترفیش وجود دارد را تا حدودی پاسخ داده باشد.

 

با آرزوی موفقیت برای شما دوستان

درباره ما

ایران فیش اسپا

تولید تخصصی یونیت های فیش اسپا 

طراحی و اجرای سالن های فیش اسپا

پشتیبانی مداوم و طولانی مدت

ارسال به تمامی نقاط کشور

شماره تماس: 02166389638 -- 02166389639

شماره موبایل: 09126027507

 

Google Maps

تماس با ما

  • دفتر نواب : تهران- خ سلسبیل بالاتر از سپه ک صرافی زنجانی پ 36
  • iranfishspa@gmail.com
  • موبایل: 09126027507
  • دفتر نواب : 02166389638 -- 02166389639

ساعات کاری

  • شنبه تا پنجشنبه 9 تا 17

Search